English Estonian

Roheline katus

LEMAR ROHELINE KATUS

Juurevastast katusekatet LEMAR GREEN ROOF kasutav süsteem on pühendatud haljaskatustele.

Parameetrid

Toote kasutamine

Ülemine kate ühe- ja mitmekihiliste katete jaoks. Sellel on juurtevastased omadused. See on mõeldud hüdroisolatsiooniks pealmise kihina, maa -aluste parklate ja taimekultuuride jaoks mõeldud läbipääsude soojustamiseks.

Kokkupaneku tüüp

Keevitamine

Massi tüüp

Muudetud SBS

Lõime tüüp

Mittekootud polüester

Paksus (mm)

5.2

Maksimaalne tõmbetugevus (piki ja üle)

1000N / 850N +/- 200N mõlemas suunas

Pikenemine maksimaalse tõmbejõu juures

45% / 45% +/- 15% mõlemas suunas

Läbikindlus maksimaalsel temperatuuril

100 ° C

Paindlik madalal temperatuuril

-22 ° C

Veekindlus

60 kPa

Rulli pikkus, kogus kaubaalusel, kaal

5m, 120m2, 810kg

Reaktsioon tulele

E klass

Norma

EN 13707: 2004 + A2: 2009

garantii

10 aastat

Toote kirjeldus

Rohelise katuse eelised

Rohelise katuse süsteemid

1. Kihi paigutus tagurpidi

Pööratud kahekihiline katusekate XPS-paneelide isolatsiooniga, kasutades kuumalt suletavat katusepaberit, juurevastane LEMBIT GREEN ROOF koos ulatusliku taimekihiga.

Hüdroisolatsioonikiht asetatakse soojusisolatsioonikihist madalamale. Selle süsteemi vesi läbib kõiki rohelise katuse kihte ja juhitakse kanalisatsiooni viimasest veekindlast kihist. Vihmavee äravool toimub kahel tasandil: peamine veemass voolab isolatsioonist ülalt äravoolusüsteemi, ülejäänud kogus, mis tungib läbi isolatsiooni, juhitakse mööda niiskusevastase isolatsiooni pinda.

Tähelepanu:
Taimekiht juhib tõhusalt liigse vee äravoolu- ja filtreerimiskihti või suudab seda perioodiliselt säilitada, tagades taimede kasvutingimused.

Kasutatav substraat peaks olema:

Filtreerimiskiht on valmistatud geotekstiilist, mis hoiab ära drenaažikihi ummistumise ja moodustab filtri. Selle põhiomadused on vee ja taimede juurte läbilaskvus, kõrge mädanemiskindlus.

Esitatud süsteem vastab välise tulekindluse kriteeriumidele Broof (t1). Rohelise katuse süsteemide mitmekesisus on nii suur, et kõiki variante pole võimalik esitada.

Teisi rohelise katuse süsteeme koos erinevate toodete kasutamisega tutvustavad teile meie tehniliste ja investeerimisosakondade esindajad või piirkondlikud müügijuhid, vastates samal ajal tehnilistele küsimustele.

2. Traditsiooniline kihtide paigutus

Traditsiooniline kahekihiline katusekate isolatsiooniga, mis on valmistatud EPS-100-038 polüstüreenplaatidest keevitatava katusepaberi kasutamisega, juurevastane LEMBIT GREEN ROOF koos ulatusliku taimekihiga.

Tähelepanu:

Taimekiht juhib tõhusalt liigse vee äravoolu- ja filtreerimiskihti või suudab seda perioodiliselt säilitada, tagades taimede kasvutingimused. Kasutatav substraat peaks olema:

Betoonlagi on tavalise traditsioonilise katuse aluspind. See tähendab, et nõlvad vihmavee äravoolu suunas tuleb säilitada. Minimaalne kalle peaks tagama vee ärajuhtimise kogu nõlvalt ja see peaks olema vähemalt 1%, eelistatavalt 2%.

Enne isolatsioonitööde alustamist tuleb aluspind kruntida LEMPLAST SUPER GRUNT SBS -iga. Kui see on kuiv, keevitage aluskiht LEMBIT O PLUS AURUD ISOLATSIOON S30 AL + V.

Seejärel kinnitatakse liimi, nt STYRODUR 2000 või DEKO abil styrodur -plaadid, mis on paigutatud ühe või kahe kihina, olenevalt sellest, kui paks peab olema soojusisolatsioonikiht. Kui on vaja neid kahte kihti laduda, pidage meeles, et ülemise kihi paneelid tuleks nihutada alumise kihi paneelidest, eelistatavalt poole pikkuse võrra. Igas kihis tuleb lauad paigutada nii, et nende lühemad servad ei jääks ühe joonega välja. Paigaldage isekleepuv aluskiht LEMBIT S20 või S30. Seejärel keevitame katusekatte juurtevastase LEMBIT GREEN ROOF-iga. Järgmine samm on geotekstiiliga integreeritud 20 mm ämbri matt. Seejärel valame geotekstiilikihile substraadikihi, mis on istutatava taimestiku jaoks sobivalt valitud. Selle paksus peaks tagama plaatide sobiva kaalumise. Plaadid ei puutu kokku tuule tekitatud imemisjõu kahjulike mõjudega.

Katuse detaile, nagu korstnad, pööningud ja seinad, tuleb töödelda eriti hoolikalt. Tuleb meeles pidada, et nende töötluste pealmine kiht peab olema LEMBIT GREEN ROOF-i katusekattematerjal, mis on kuumalt suletav.

Filtreerimiskiht on valmistatud geotekstiilist, mis hoiab ära drenaažikihi ummistumise ja moodustab filtri. Selle põhiomadused on vee ja taimede juurte läbilaskvus, kõrge mädanemiskindlus.

Esitatud süsteem vastab välise tulekindluse kriteeriumidele Broof (t1).

Rohelise katuse oluline komponent on vee äravoolusüsteem katuse väljalaskeavade abil.

Rohelise katuse süsteemide mitmekesisus on nii suur, et kõiki variante pole võimalik esitada.

Teisi rohelise katuse süsteeme koos erinevate toodete kasutamisega tutvustavad teile meie tehniliste ja investeerimisosakondade esindajad või piirkondlikud müügijuhid, vastates samal ajal tehnilistele küsimustele.

3. Parkimine

4. Kommunikatsiooniteed

5. Ballastkatus

Rohelised katusekihid

GREEN ROOF süsteem põhineb neljal põhikihil, mis on vajalikud rohelise katuse nõuetekohaseks toimimiseks:

1. Hüdroisolatsioonikiht - see on väga vastupidav juurte tungimisele, eriti kui katus tuleb katta intensiivse taimestikuga. See kiht koosneb keevitatavast aluskihist ja juurtevastasest kattest. Hüdroisolatsioonikihi hoolikas teostamine määrab kogu süsteemi tiheduse. Isolatsiooni tegemisel tuleks erilist tähelepanu pöörata detailide töötlemisele: paisumisvuugid, seinad, nurgad, sisselaskeavad. Need on kohad, kus leke esineb kõige sagedamini. Tuleb meeles pidada, et detailide töötlemine mõjutab kogu hüdroisolatsioonitööd ja kogu süsteemi tihedust. Rohelisel lamekatusel püsib vesi substraadis kauem ja seda on raskem juhtida äravoolutorudesse. Vesi tühjendatakse katuse sisselaskeavade kaudu, suunates vihmavee välistesse või sisemistesse äravoolutorudesse. Sisselaskeavad koguvad vett katusepinnalt ja filtreerimiskihist. Seetõttu peate alati veenduma, et lehed, taime varred ja väikesed veeris ei blokeeri väljalaskeavasid. Sel põhjusel peavad sisselaskeavadel olema katusepinnalt ligipääsetavad kontrollkambrid, mis võimaldavad neid avada ja prahist eemaldada. Vee äravoolu tagamiseks tuleks lakke moodustada nõlv või mitu nõlva äravoolu suunas. Samuti tuleks aluspinnale moodustada kallak päästikute poole. Ideaalis peaks selle nurk olema 1-30. Sellest piisab, et vältida vee paisumist ja samal ajal ei voola see liiga kiiresti ära, põhjustades taimede kuivamist.

2. Drenaaži- ja filtreerimiskiht on ette nähtud liigse vee ärajuhtimiseks tugevate vihmasadude või selle ladustamise ajal, kaitseb mullakihte kuivamise, juurte õhutamise eest ja parandab katusekonstruktsiooni isolatsiooniväärtust. See hoiab ära drenaažikihi settimise. Filtrikihti iseloomustab hea vee- ja taimejuure läbilaskvus ning see on mädanemiskindel. Drenaaž ei loo takistust taime juurtele.

3. Taimkatte kiht - substraat, mis on valmistatud mineraalsete kivimite segust koos sobivalt valitud granulatsiooniga. See kiht salvestab põua ajal vett hästi ja selle ülejääk suunatakse sügavamatesse kihtidesse. Selle ülesanne on säilitada taimede nõuetekohaseks arenguks vajalikud koostisosad.

Ulatuslik aluspind sisaldab mineraalseid tooteid, millele on lisatud väikese koguse (maksimaalselt 10% massist) orgaanilise päritoluga koostisosi, mida iseloomustab stabiilne luustik, mis on vastupidav külmale ja UV -kiirgusele. Õhu sisaldus substraadis ei tohiks maksimaalse veeküllastusega ületada 10%. Soolasisaldus ei tohiks praktiliselt ületada 1,0 g / l substraati. Rohelise katuse süsteemis kasutatavad aluspinnad on võimelised koguma vett vähemalt 15% mahust.

Grubość warstwy wegetacyjnej substratu zależy od zaprojektowanej zieleni.

4. Köögiviljakiht - katusel puutub see palju sagedamini kokku ebasoodsate keskkonnatingimustega, näiteks tugevate tuuleiilide või kõrgema õhutemperatuuriga. Intensiivsete katuste puhul tuleks taimkatte tüübi valimisel meeles pidada konkreetseid tingimusi selles keskkonnas ja arvestada ajaga, mille investor võib kulutada hooldustöödele. Taimestikuliigi valiku tingimuseks on tuule puhumise suuna ja tugevuse analüüs, sest õhu liikumine piirab taimede imamisvõimet. Kohalik temperatuur on oluline tegur. Enamiku taimede puhul käivitab temperatuur üle 32 ° C kaitseprotsesse, mis peatavad katusele istutatud taimede eluprotsessid.

Kontakt

ADDRESS

Tallinn
Betooni tn 14 - 6, 13816

Lisa faile...